Wsiadasz do auta, przekręcasz kluczyk i nie dzieje się nic? Tak wygląda jeden z najgorszych scenariuszy, jaki może przytrafić się każdemu kierowcy. Prędzej czy później dopadnie każdego, kto ma swój samochód. Dlaczego Twoje auto nie chce odpalić? Przyczyn może być wiele, jednak najczęściej winę za to ponosi zepsuty rozrusznik. Jak odpalić auto, gdy zdiagnozowałeś właśnie tego typu usterkę?
Niestety czasami tak bywa, że w samochodzie coś się psuje. Wtedy z pewnością zastanawiasz się, co to może być? Zaczynasz się niepokoić, bo przecież wszystko do tej pory działało bez zarzutu. Częstą przyczyną awarii silnika jest nieprawidłowe działanie świec zapłonowych. Umiejętność ich sprawdzenia wydaje się na wagę złota. A to naprawdę nic trudnego. Bez prawidłowej pracy świec zapłonowych nie będziesz mógł normalnie prowadzić samochodu. Dlatego
Stabilizator to bardzo ważny element zawieszenia pojazdu. To on jest odpowiedzialny za połączenie ruchomych części podwozia z nadwoziem. Natomiast aby cały mechanizm w odpowiedni sposób spełniał swoją funkcję, należy mieć na uwadze m.in. właściwy stan jego łączników, które znacząco narażone są na oddziaływanie dużych sił podczas jazdy. Jak wobec tego sprawdzić łączniki stabilizatora i kiedy należy rozważyć montaż zamiennych części?
Koło dwumasowe odgrywa bardzo ważną rolę. Jego głównym zadaniem jest tłumienie drgań wytwarzanych przez silnik, co przyczynia się do ochrony skrzyni biegów czy też układu korbowo-tłokowego. Niestety mowa o podzespole, który na skutek długiej eksploatacji jest szczególnie wrażliwy na powstawanie usterek. W związku z tym kontrola jego stanu ma bardzo duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Rodzi się zatem pytanie, jak sprawdzić dwumas?
By układ kierowniczy Twojego samochodu pracował poprawnie, konieczne jest ustawienie przednich kół w prawidłowy sposób. Ma to również wpływ na mniejsze zużycie opon i niższe spalanie paliwa. Ustawienie geometrii kół, bo to o niej mowa, to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Taka regulacja pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Jak prawidłowo ustawić zbieżność kół, bez specjalistycznych przyrządów? Podp
  • 1
  • 2
Showing 1 do 5 of 8 (1 Pages)